
Вчені розробили технологію 3D-друку всередині тіла за допомогою звуку
Група вчених з Каліфорнійського технологічного інституту розробила новий метод 3D-друку полімерів всередині живого організму, який назвали DIS. Цей метод використовує ліпосоми, що вивільняють спеціальні агенти для зшивання полімерів, коли ультразвук підігріває певну зону. Крім полімерів, в ін’єкцію також входять мономери, контрастна речовина для візуалізації та корисне навантаження, наприклад, ліки або клітини.
Експерименти з мишами показали, що друк полімерів з хіміотерапевтичним препаратом навколо пухлини сечового міхура призвів до більшої загибелі ракових клітин, ніж звичайні ін’єкції ліків.
DIS дозволяє не лише доставляти препарати та клітини, а й створювати провідні полімери для моніторингу життєвих функцій, наприклад, у вимірах електрокардіограм. У майбутньому вчені планують вдосконалити DIS за допомогою штучного інтелекту, щоб автономно друкувати полімери в русі, наприклад, у серці. Наступним етапом буде випробування нового методу на великих тваринах, а можливо, у майбутньому і на людях. Результати дослідження були опубліковані в журналі Science.