Загублене місто майя знайшли в джунглях Мексики
У біосферному заповіднику Калакмуль у Мексиці археологи виявили загублене місто Мінанбе, яке довгий час залишалося прихованим у джунглях. Відкриття зробила міжнародна команда під керівництвом археолога Івана Шпрайца. На території міста збереглися реліктові архітектурні пам’ятки, такі як пірамідальний храм, стели та вівтарі. Для пошуку використовували технологію лазерного сканування, яка дозволила “проникнути” через густий ліс. Археологи також виявили унікальну стелу з зображенням обезголовлення полоненого та написами, які датуються VII століттям. Місто Мінанбе процвітало в пізньої класичній епохі майя, але було покинуте приблизно у X столітті. Відкриття цього міста є важливим кроком у вивченні цивілізації майя та її історії.